Како му успеа ова? Дете си ја заглави главата во ограда – Видео


Mомче од Кина ја заглавило главата во отвор на бетонска тераса и поради паника не можел да ја извади главата. Плачел на целиот глас, а околку него се собрале луѓе кои не знаеле како да му помогнат.

За да му ја извадат главата од отворот во бетонот, морало да дојдат пожарникари кои  употребиле  хидраулична клешта за да го прошират отворот во  бетонската тераса и да го ослободат момчето. Детето било спасено без повреди. Целото во солжи дотрчало кај неговата баба и продолжиле да шетаат. Но најверојатно по оваа случка повеќе никогаш нема да му падне на памет вака да си игра.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1