Видео/Фото: 13 год дете си го убило 2 год брат – живее живот со дрога и насилство, го чека доживотен затвор


Мајка нарко зависник, го родила на 12 години откако била силувана, 13 год . Кристиан Фернандез живеел живот опкружен со дрога и насилство а сега ризикува да биде првиот малолетник осуден на доживотен затвор, бидејќи  при напад на бес, го удрил 2 годишното братче од полица за книги и му ја смачкал главата.

Но тоа не е се. Кристијан е обвинет и за сексуално злоставување на 5 – годишниот полубрат

Малиот Фернандез бил запоставен. Мајкаму била силувана кога имала 12 години од нејзин 25 – годишен роднина, за што бил во затвор 10 години.
кривична пријава доби и мајката ,,за убиство од небрежност,, таа кога го видела малиот давид облиен во крв наместо веднаш да повика брза помош таа 4 часа на интернет барала информации за „кома“ и „потрес на мозок“ кај мали деца. Може да заработи 30 години затвор.

Детето имало фрактури на черепот и тешко крварење во мозокот. Аутопсијата покажала дека најверојатно би останал жив ако лекарска екипа интервенирала на време.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1