Фото: Го убила 4 год внук зошто се скарала со сестра и – сакала да се фрли од зграда, но ја спасиле


Се скарала со сестра си, па и го убила четиригодишниот син. Откако го усмртила неговото мало тело го фрлила од покривот на зградата.

Грозоморна семејна драма во кинеската провинција Гуандонг, веројатно луда жена го убила својот четиригодишен внук и го фрлила од врвот на деветокатница, по неколку часа се обидела да си го одземе животот скокајќи од истата зграда, ја спречиле во намерата. Нејзината ќерка и обезбедувањето на зградата ја фатиле буквално една секунда пред скокот. Шенг Фи се скарала со сестра си, за одмазда го убила нејзиниот четиригодишен син, а телото го фрлила од зградата.

Обезбедувањето на објектот заедно со ќерката на Шенг Фи успеале да ја спречат во самоубиствената намера, незнаејќи дека всушност спасуваат монструм. Своето злодело го признала веднаш. Според кинескиот закон, секако ќе биде осудена на смрт, со тоа што ќе и пресуди стрелачки вод.

Tags: , , , , , ,

Александар Ѓурчески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1