Tag Archives: samoubistvo

Жена сакала да се удави во Вардар зошто го фатила мажот како ја изневерува

41 годишна скопјанка испила апчиња за смирување и се фрлила во реката Вардар во обид да се самоубие.

______________________________________________________________________________________________________

Тренерот на руските одбојкарки се самоуби – му тежел неуспехот на Олимпијадата

43 годишниот Сергеј Овчиников, кој беше тренер и селектор на женската одбојкарска репрезентација на Русија се самоуби.

______________________________________________________________________________________________________

Спреј против самоубиство?!?

На секои 80 минути, по еден американски воен ветеран си го одзема животот, а психолозите веќе говорат за т.н епидемија на самоубиства. Американската војска, во обид да ја спречи оваа “епидемија“, одобри три милиони долари за истражувања.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го убила 4 год внук зошто се скарала со сестра и – сакала да се фрли од зграда, но ја спасиле

Се скарала со сестра си, па и го убила четиригодишниот син. Откако го усмртила неговото мало тело го фрлила од покривот на зградата.

______________________________________________________________________________________________________

Режисерот на Топ Ган имал агресивен тумор на мозокот – затоа одлучил да се самоубие

Тони Скот, режисерот на филмот Top Gun и Days of Thunder, се самоуби вчера скокајќи од мостот Vincent Thomas во Лос Анџелес. Режисерот на Топ Ган имал агресивен тумор на мозокот – затоа одлучил да се самоубие,велат извори блиски на починатиот.

______________________________________________________________________________________________________

Се самоуби режисерот на ,,Топ Ган,, – скокнал од мост во Лос Анџелес

  Тони Скот, режисерот на филмот Top Gun и Days of Thunder, се самоуби вчера скокајќи од мостот Vincent Thomas во Лос Анџелес.

______________________________________________________________________________________________________

Самоубиство на фудбалерот на Ваљадолид – го оставила вереницата

Нова трагедија го потресе фудбалскиот свет. Хорхе Модроњо Андрес, (20) годишниот фудбалер на Ваљадолид Б, не можел да поднесе тоа што му раскинала девојката па извршил самоубиство.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија во Земун: Момче се самоуби пред другарите

Малолетникот Б.К кој имал само 15 години, вчера вечер се самоуби, скокајќи од зграда, пред очите на неговите другари.

______________________________________________________________________________________________________

Полицаец се убил во граничната полициска станица кај Куманово

31 годишен полицаец се се застрелал со автоматска пушка во просториите на граничната полициска станица Сопот кај Куманово.

______________________________________________________________________________________________________

Се самоубил басистот на Елтон Џон

Долгогодишниот басист на Елтон Џон, Боб Бирх почина. Според TMZ, се работи за самоубиство. Боб имаше 56 години.

______________________________________________________________________________________________________

Убијте се по дома – скандалозна кампања во метро во Лондон (Фото)

Градот Лондон покрена необична акција, која последните неколку денови ги шокираше луѓето, кои што го користат метрото во тој град.

______________________________________________________________________________________________________

4 годишно дете во САД се застрела во глава

Несреќата се случила во сојузната држава Вирџинија во САД околу 15 и 25 часот по локално време, јавуваат тамошните медиуми. За несреќниот настан во полиција пријавил член од семејството, која кажал дека момчето случајно се застрелало.

______________________________________________________________________________________________________

Газдата на рестораните „Кај Злате“ си го одзеде животот по тешко боледување

  49 годишниот Златко Митков, сопственикот на синџирот ресторани ”Кај Злате” синоќа се самоубил. Како што објави Вест Митков си го одзел животот скокајќи од вториот кат на зградата во која живеел синоќа околу 23 часот.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Проштална порака на татко кој го убил дилерот на дрога на синот

Откако синот му починал поради подметнато апче екстази, таткото го убил дилерот со нож во срцето, а потоа се самоубил.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија: 12 годишно дете се обесило – го малтретирале на училиште /Фото

12 годишно дете се обесило бидејќи било подложно на секојдневно малтретирање во училиштето, на што сведоци биле и неговите другари.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1