Тренерот на руските одбојкарки се самоуби – му тежел неуспехот на Олимпијадата


43 годишниот Сергеј Овчиников, кој беше тренер и селектор на женската одбојкарска репрезентација на Русија се самоуби.

Неговото тело е најдено во тренинг кампот во Хрватска. Тој е тренер и на клубот Динамо Москва.

Неофицијално Овчиников неможел да преболи што одбојкарките имаа катастрофален пласман на Олимпијадата во Лондон.

Дека причина за самоубиството е неуспехот на Олимпијада изјавил и екс тренерот на руските одбојкарки Владимир Кузјуткин.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1