Tag Archives: rusija

Мисија лудост: Руски авантуристи се искачиле на зграда висока 370 метри – Видео

Тим од руски авантуристи изведил потфат еднаков на акциите на Том Круз од „Невозможна мисија“, и успеале да ги измамат сите безбедносни системи и се искачиле на врвот од недовршената зграда во центарот на Москва која наскоро ќе биде највисоката градба во Европа со 370 метри висина.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Руски војници во строј ја пеат Лејди Гага

Војниците на една чета во Руската војска одлучиле како подлога за својот строев чекор да ја користат песната на Лејди Гага “Bad Romance”.  Не звучат воопшто лошо.

______________________________________________________________________________________________________

Гром удри во кола на градоначалник (Видео)

За време на силни дождови и грмотевици граѓанин го снимал патот по кој возел, попат снимил и несекојдневен настан.

______________________________________________________________________________________________________

Русите се пишманија – пак го враќаат зимското сметање на времето

Лани го укинаа, сега го враќаат – русите се пишманија. Одлуката да се укине враќање на часовникот во текот на зимскиот период не била добра и ја укинуваат.

______________________________________________________________________________________________________

Руски посвоени деца се фрлаат на ранч во Америка – Русија бара истрага

Руските власти бараа проверка на ранчот за кој се сомневаат дека американските семејства ги „фрлаат“ руските посвоени деца

______________________________________________________________________________________________________

Од Русија со љубов: Со пиштол ограбил цвеќара – украл рози за девојката

  Како што вели старата поговорка , „Паметот и алкохолот не одат заедно“, така и скршено срце и алкохолот знаат да направат голем метеж.

______________________________________________________________________________________________________

Москва со порака до САД: Не ги сакаме вашите пари одете си !

Русија ја обвини Америка дека сакаат преку финансиската помош за развој, да ја искористат Москва, со цел да влијаат на руската политика и на исходот на изборите во САД и тоа на еден ден откако во оваа земја беше затворена мисија на примање на парична помош.

______________________________________________________________________________________________________

Едно годишно бебе избодено 90 пати со нож, и фрлено на ротвајлери

Стравотен злочин ја потресе Русија, бидејќи е откриено дека 18-месечното девојче, за кое сметале дека починало кога ја нападнале глутница ротвајлери, всушност претходно било избодено со нож 90 пати.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Во Сибир откриено најголемото наоѓалиште на дијаманти во светот

Како да не се од овој свет – квалитетот и количините се мерат во трилиони карати.

______________________________________________________________________________________________________

Руската војска по грешка гаѓала во училиште!

Човечки е да се греши, но ова е катастрофална утка. Наместо во скривница на бунтовниците, руската војска по грешка гаѓала во училиште.

______________________________________________________________________________________________________

Руски студенти 23 часа полагале испит кај пијана професорка

Според пишувањете на медиумите во Русија, усмениот испит кај една професорка во централниот дел на земјата траел 23 часа.

______________________________________________________________________________________________________

Се зајакнува руската војска: Воената флота се модернизира со беспилотни подморници

Ова  го изјави началникот на одделението на државни воени набавки во Русија, Анатолиј Шлемов. Според неговите зборови, на конструкцијата на беспилотните подводни подморници, Русија работи од крајот на осумдесетите години од минатиот век.

______________________________________________________________________________________________________

Универзитетски професор е убиецот на двете жени кој со нивната крв пиша ,,ослободете ги Пуси Рајот,,

38 годишен маж е уапсен од руската полиција во врска со убиството на двете жени.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: „Ослободите ги Пуси Рајот“, Русин заклал мајка и ќерка и напишал порака со нивната крв

Жал ми што некои лудаци го користат името на бендот, а ова убиство е или валкана провокација или дело на психопат“, напишал на свјот Твитер адвокатот на музичката група.

______________________________________________________________________________________________________

Тренерот на руските одбојкарки се самоуби – му тежел неуспехот на Олимпијадата

43 годишниот Сергеј Овчиников, кој беше тренер и селектор на женската одбојкарска репрезентација на Русија се самоуби.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ужас!! пијана девојка на место на сообраќајка со жртва пеела и играла пред камерите кои дошле да снимаат

По сообраќајна несреќа во Русија, во која имало и неколку жртви дошла полицијата на увид а и неколку новинарски екипи. Една девојка во видно алкохолизирана состојба видела шанса да си се промовирa. Иако зад неа имало мртви тела таа играла и пееле пред камерите. Им велела –

______________________________________________________________________________________________________

Осуммината вистински владетели на Русија

Консултирајќи над 60 инсајдерски претставници на политичката и бизнис елита на Русија, московскиот холдинг „Минченко“ направи извештај за хиерархиските врски и механизми по кои функционира тајниот таканаречен монолитерн режим – Владимир  Путин.

______________________________________________________________________________________________________

И попови стануваат политичари – ќе се формира руска православна партија

Групите “Автократска Русија” и “Унија на православните граѓани“, планираат да  регистрираат “православна“ парија, објави  рускиот весник ” Известија“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1