Едно годишно бебе избодено 90 пати со нож, и фрлено на ротвајлери


Стравотен злочин ја потресе Русија, бидејќи е откриено дека 18-месечното девојче, за кое сметале дека починало кога ја нападнале глутница ротвајлери, всушност претходно било избодено со нож 90 пати.

Форензичарите откриле на нејзиното тело бројни рани од угризок од кучиња, но, воедно откриле и фрапантен податок – 90 убодни рани од нож.

Истражувачите прво биле сигурни дека девојчето починало од напад на кучиња, но по обдукцијата се испоставило дека детето најпрво биле убиено, а потоа фрлено на кучиња, јавува Life News.

Иако полицијата не потврдила кој ја убил несреќното девојче, главен осомничен е пријателот на нејзината мајка, Андрев Мозгунов.

Убиството се случило додека мајката на малата Никол брала печурки во шумата. Девојчето го оставила на својот пријател, а полицијата ја известила дека тој човек бил болен од психичко пореметување.

Откако го избол девојчето 90 пати со нож, нејзиното тело го фрлил на кучињата за да го прикрие злочинот. Кога мајката се вратила, го затекнала телото на девојчето во дворот, а пријателот побегнал.

Полицијата покренала потрага по него, и тој е првиот и единствен осомничен за овој гнасен злочин.

Tags: , , , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1