Tag Archives: bebe

Избезумен татко повикал полиција бидејќи децата многу плачеле!

Еден Германец дефинитивно ќе биде запамтен како првиот татко кој поради плачењето на своите деца повикал полиција и барал помош.

______________________________________________________________________________________________________

Едно годишно бебе избодено 90 пати со нож, и фрлено на ротвајлери

Стравотен злочин ја потресе Русија, бидејќи е откриено дека 18-месечното девојче, за кое сметале дека починало кога ја нападнале глутница ротвајлери, всушност претходно било избодено со нож 90 пати.

______________________________________________________________________________________________________

Како бебе мајката ја фрлила во оган – по 41 година собра сили да ја погледне во очи

Жена чија што мајка пред 41 година ја фрлила во запаливо ѓубре, неколку минути откако се породила, конечно имала можност да се соочи лице во лице со нејзината биолошка мајка и жената која што за малку ќе ја убиела.

______________________________________________________________________________________________________

Неродена телевизиска ѕвезда: Потпишале ТВ договор со бебето во стомак

Родителите Енди (34) и Шели (35) ја испратиле снимката од направениот ултразвук на агенцијата Скрим, која неговиот талент го препознала уште на прв поглед, и веднаш подготвиле емисија за да го снимаат бебенцето уште додека е во утробата на неговата мајка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Мајка за пример – и падна количката со бебето, а телефонот не го испушта

  Peaches Geldof 23 годишна папараците ја уловиле како го шета своето 4 месечно бебе. Зборувала на телефон и количката и се превртела. Иако бебето кутро испадна од количката таа не го испушти мобилниот телефон од рака.

______________________________________________________________________________________________________

Владетели во сенка: Американски полковник сакал да вгради микрочип во бебе

Се воспостави во голем број на истражувања дека парапсихолошките можности, кои ги има во голем број на луѓе, ако не и во сите, дека овие особини се потиснати и запоставени. Тие можат да се активираат, учат, развиваат, негуваат и вежбаат.

______________________________________________________________________________________________________

Наши иселеници во Канада сакаат да ја посвојат малата Надица

2 месечната Надица од која родителите се откажаа бидејќи е родена со проблеми со срцето, сакаат да ја посвојат наши иселеници во Канада, пушува Вечер.

______________________________________________________________________________________________________

Рака на надежта!

Пред дванаесет години докторите од Вандербилд Универзитетот во Тенеси извеле операција за да ја отстранат состојбата наречена „spina bifida“ – миеломенингитис, која што ја откриле кај нероденото бебе Самуил Александар Армас, додека тоа се уште било во матката на неговата мајка.

______________________________________________________________________________________________________

Бебето Надица што го оставија родителите ќе добие шанса за живот – ќе го лекува државата

Двомесечното бебе Надица од Кавадарци, која има вродена срцева мана и родителите се откажале од неа и ја оставиле во болница, ќе добие шанса да живее.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Мајката на ЕВА се огради од сите кои во нивно име собирале пари

Мајката на Ева во изјава дадена за 24 вести се огради од сите кои во нивно име собирале пари за операција на малата Ева.

______________________________________________________________________________________________________

Почна истрагата за донациите за Ева – ќе се дознае кој ги измами хуманите граѓани

Јавното обвинителство, МВР и Министерството за труд и социјална политика веќе ја започнаа истрагата за измамата со собирањето средства за малата Ева.

______________________________________________________________________________________________________

Потврдено – парите за ЕВА собирани со измама (Видео)

Докторите од бугарските клиники за двете телевизии изјавиле категорично дека лекувањето на Ева во Бугарија завршило на 10 август и таа е пуштена дома откако се е платено. Немало потреба од дополнителни средства.

______________________________________________________________________________________________________

Помошта за малата ЕВА измама или не?

Според информациите документите за операција на малата Ева во Бугарија биле Фалсификувани.

______________________________________________________________________________________________________

Фото вест – Количка за се!

Некои работи едноставно немаат рок на траење, особено ако се квалитетни, како оваа количка на пример. Некогаш служела за шетање на бебиња, денес за пренос на брашно низ Охрид, и тоа одеднаш по три вреќи од по 50 килограми.

______________________________________________________________________________________________________

Скандалозно – малата Ева вратена од Бугарија – немало доволно пари за операција

    Продолжуваат страдањата на 4 месечната ева. Малата ева е вратена од Бугарија, поради неможноста да се доплати операцијата од 25 000 евра.

______________________________________________________________________________________________________

Професор од Оксворд: Генетското дизајнирање на бебе е нашата морална обврска ?!?!

Создавање на таканаречени дизајнерски деца може да се смета за морална обврска на човештвото, бидејќи овозможува да израснат и етички совршени деца во иднина, оценува професорот Џулијан Савулексу, експерт за практична етика.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ќе умрела поради анорексија – бебето и го спасило животот!

„Бебето ме спаси од сигурна смрт“ – вели мајката која поради анорексија имала 31 килограм.

______________________________________________________________________________________________________

Во Бугарија ќе го “поплукаат“ бебето, во Монголија го дојат најмалку две години

Кога ќе се роди бебе на сите краеви на светот чувството е исто, владее неопислива среќа. За разлика од чувствата пак, обичаите, исхраната и негата по раѓањето на бебето се различни.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1