Избезумен татко повикал полиција бидејќи децата многу плачеле!


bebe Еден Германец дефинитивно ќе биде запамтен како првиот татко кој поради плачењето на своите деца повикал полиција и барал помош.

Всушност, тој останал сам дома со петмесечни близнаци и двегодишна ќерка. Децата одненадеж почнале да плашат и не престанале наредните неколку часа. Бидејќи не знаел што да направи, потполно очаен Германецот повикал полиција во баварскиот град Вајдена и побарал помош.

Полицајците го сослушале и се обиделе да му дадат по некој совет, но немало место за нивна интервенција. Мајката во тие моменти била недостапна.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1