Archive by Author

Објавија аудио од наводно пијана стјуардесата на Јат– а жената не е пијана туку по сообраќајка учела да зборува и пишува

Аудио-снимката од наводно пијаната стјуардеса што работи Јат Ервејс, почна да кружи низ интернет уште од минатата сабота во попладневните часови. Снимката наречена „Кога пиеме, пиеме! Но навистина.“ , се споделувала на Фејсбук и Твитер, додека утрото почнало да се пренесува во забавните рубрики на класичните медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

На голем одмор по вибратор – Отвориле Секс-шоп до училиште!

Филмовите и играчки за возрасни се продаваат преку пат до средното машинско училиште во Нови Сад. Сопственикот тврди дека се е легално и дека влезот за малолетници е забранет.

______________________________________________________________________________________________________

ВНИМАНИЕ: Казна за швалерисување – ако ве фатат со спуштени панталони – 30 дена затвор!

Парична казна ако ве фатат со спуштени панталони е до 20.000 динари. Полицијата ја зајакнала контролата во белградските шуми, за да ги пресретне љубовните парови во занес и така да го спречи нарушувањето на јавен ред и мир.

______________________________________________________________________________________________________

ВНИМАНИЕ: Како ни крадат пари од сметка

Генијални измамници чија работа е да крадат туѓи пари од банка, осмислиле куп начини полесно да го прават тоа, а да не ни забележите.

______________________________________________________________________________________________________

Во кои професии има најмногу психопати

– Психопатите често може да се најдат на висока функција – Напредуваат на работни места каде се бара носење на сериозни одлуки – Без разлика кој и да победи, американската економија е како фискална карпа

______________________________________________________________________________________________________

Алкохол се истурил – слонови се напиле и направиле лом во селото

 Педесет пијани слона предизвикаа хаос во индиско село и уништија многу дрвни куќички, по истурање на 500 литри алкохол. Животните  уништиле продавница за порибување и многу земјоделски посеби, по испивањето на 18 контејнери алкохолни пијалаци.

______________________________________________________________________________________________________

Тестирајте го своето здравје за само 10 минути

Овие здравствени тестови може да откријат детали за здрави очи, бели дробови, црева, па дури и работата на тироидната жлезда. За превентива се добри, но, сепак не ги заменуваат редовните систематски прегледи кај лекар.

______________________________________________________________________________________________________

Кокосовото масло убива вируси

Проф. Д-р Мери Ениг, експерт со меѓународен углед од подрачјето за липидна хемија направила огромен број на истражувања за кокосово масло. Открила дека ова масло не делува само антивирусно, туку и антибактериски, антипротозоално и антиканцерогено. Неверојатен податок е тоа, а Д-р Ениг цитира и други истражувачки студии кои ги спровеле многубројни угледни научници.

______________________________________________________________________________________________________

ХИТ ВО СВЕТОТ: Зголемување на Г-точката за експлозивен оргазам.

За само пет години повеќе од две илјади Американки почнале со вбризгување на инекција колаген во „Г-точката“, водени од желбата да имаат успешен сексуален живот. На тој начин, „Г-точката“ им е зголемена за 24 милиметри, што е, кажуваат упатените дами – пат до експлозивен оргазам.

______________________________________________________________________________________________________

ИДЕИ ЗА МОДЕРНО И ФУНКЦИОНАЛНО ПРЕТСОБЈЕ

Без разлика дали е голем или тесен ходник, влезот во станот секогаш можете да го направите да изгледа модерно и впечатливо. Во повеќето случаи овие простори се без природно светло, што дополнително ги прави помрачни и некако помали отколку што навистина се.

______________________________________________________________________________________________________

Како да препознате лажни пријатели?

Замислете дека имате пријател/ка, некого што го љубите и кому се доверувате, а таа личност всушност има негативни чувства према вас. Секако, кога сте заедно ќе ви се насмее, но во своето срце не ви посакува добро, чувствува огорченост, а понекогаш и ве мрази.

______________________________________________________________________________________________________

Прочитајте пред да се жените/мажите – кој знак каков е во брак

 Било да планирате брак или врска, или од чиста љубопитност прочитајте ги споредбите на хороскопските знаци. Тие што се разбираат во астрологија тврдат дека таа е прилично точна.

______________________________________________________________________________________________________

Човечка сперма од матични клетки

Американски научници ќе се обидат да создадат човечка сперма од матични клетки, по успешното истражување во Јапонија со глувци.

______________________________________________________________________________________________________

САКАТЕ НЕШТО? Фејсбук сега има решение за тоа

Фејсбук почнал да ги тестира „Want“ опцијата која ќе им овозможи на корисниците да направат попис на работите што сакаат да ги имаат.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити ја ископа првата дупка на Марс и откри сјаен предмет (ВИДЕО/Фото)

Од НАСА стигнало соопштение дека Кјуриосити ја ископа првата дупка на површината на планетата, пишува Yahoo news.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Калуѓерка фатена како краде пиво

На видео снимка од сигурносната камера, се гледа како калуѓерката му приоѓа на фрижидерот и вади една конзерва пиво. Прво проверила дека никој не ја гледа, па ја ставила лименката под облеката.

______________________________________________________________________________________________________

ВНИМАНИЕ ЗА СКАЈП КОРИСНИЦИ: Сајбер криминалците ги преземаат вашите компјутери и бараат пари!

Сајбер криминалците низ скајп шират malware, со тоа што го заклучуваат компјутерот на корисникот и тогаш од нив бараат откуп – ако корисниците не платат, ќе им ги избришаат сите податоци од компјутерот.

______________________________________________________________________________________________________

45 ГОД. ОД СМРТТА НА ЧЕ ГЕВАРА: Дневниците на Че Гевара на интернет (Фото)

Пред 45 години кај боливиското село Ла Игера е убиен Ернесто Гевара де ла Серна, контроверзниот револуционер и своевидната медиумска икона на 20-ти век, и ќе биде запаметен во светот како Че Гевара.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1