Archive by Author

Фото: Жешка Сузе под струмички водопад

Сузе направи бомба фото – сесија Фотосесија на Сузана Гавазова – Сузе кај Смоларскиот водопад на планината Беласица во струмичко.

______________________________________________________________________________________________________

Струмица конечно здивнува – нема нови пожари

Со последниот голем пожар пред два дена, во градот имаше чад на сите страни. Ако продолжеше така, ќе беше погубно за здравјето на струмичани.

______________________________________________________________________________________________________

Мите Ѓеоргиев коj загина во пожарот во Струмица – за последен пат доби херојски поздрав

Јунакот на Струмица, Мите Ѓеоргиев достојно беше испратен денес на градските гробишта во Струмица. Се гледаше само тагата и почитта на неговите блиски, роднини, пријатели и соседи.

______________________________________________________________________________________________________

Во две одделни несреќи загинаа 3-ца роднини во ист ден

Тешка сообраќајна несреќа во Струмицасиноќа во 19:30 часот. Несреќата се случи на регионалниот пат робовска раскрсница – с.Банско, каде едно лице го загуби животот, еден е тешко повреден, а еден сопатник поминал со полесни повреди.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Пожар и кај Василево – уапсен е пироман што го подметнал

Нов пожар попладнево се разгоре кај с.Трибичино во Општина Василево. Градоначалникот на О.Василево, Ванчо Стојанов вели дека пожарот е ставен под контрола а го гаселе самите жители, локалната самоуправа како и вработени од ЈП ,, Турија,,

______________________________________________________________________________________________________

Пожар: Струмичките ридови соголени – сеуште горат дури и корените под земја

Пожарот во Струмица се разгорел и денес, се проширил и крај патот кон Вландово.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Третата жртва на пожарот бил доброволец – не го дочека раѓањето на своето прво дете

Мите Ѓеорѓиев на 30-годишна возраст трагично, но храбро го изгуби својот живот спасувајќи го локалното население во Струмица. Доцна синоќа почина волонтерот Мите Ѓеоргиев, помагајќи доброволно да не се прошири пожарот.

______________________________________________________________________________________________________

Денеска повторно пожар во Струмица кај „Гогова чешма“ – изгаснат е

Конечно се локализира пожарот кој од вчера рано изутрина гореше во близина на „Гогова чешма“. Канадерите мораа претпладневно повторно да реагираат.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Хеликоптер на МВР го снима теренот во Струмица

Полициски хеликоптер врши истрага и го снима теренот, каде во понеделникот беснееше големиот пожар над градот Струмица, во кој загинаа 2 лица, а уште 12 беа повредени.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Авионите гасат во Струмица

Во Струмица денес гореше на истото место каде во понеделникот пожарот однесе 2 човечки животи.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно потпалена Струмица: Два Ер Трактор авиони активирани за гаснење

Пожарите се подметнати, зашто дежурни екипи до 10 часот утрово не забележале активен оган на теренот – изјави командирот на ТППЕ, Мијалче Крстев.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1