Фото: Пожар и кај Василево – уапсен е пироман што го подметнал


Нов пожар попладнево се разгоре кај с.Трибичино во Општина Василево. Градоначалникот на О.Василево, Ванчо Стојанов вели дека пожарот е ставен под контрола а го гаселе самите жители, локалната самоуправа како и вработени од ЈП ,, Турија,,

Овој пожар бил подметнат – веќе е приведено едно лице од с. Липовиќ кое признало дека го подметнал пожарот.

Според градоначалникот во изјава за Тв Вис – Струмица пироманот изјавил дека „Римјаните го натерале да го направи тоа“ (изгледа се работи за човек што ментално не е во ред), рекол градоначалникот.

ФОТО – пожарот во с. Трибичино, општина Василево – Ѓорги Вртев

 

 

Share Button

Tags: ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1