Фото: Хеликоптер на МВР го снима теренот во Струмица


Полициски хеликоптер врши истрага и го снима теренот, каде во понеделникот беснееше големиот пожар над градот Струмица, во кој загинаа 2 лица, а уште 12 беа повредени.

Хеликоптер веќе некое време патролира над градот. Струмичани се се` уште на штрек, но засега нема нови пожари.

Фото – Сречко Гунчев

Tags: , , ,

Александар Младеновски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1