Tag Archives: helikopter

Драма на небото над Дамаск – Хеликоптер удрил во патнички авион

Воен хеликоптер удрил во патнички авион над Дамаск. Хеликоптерот се срушил во предградие, а авионот во кого имало 200 патници, безбедно слетал на аеродром во Дамаск.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Хеликоптер на МВР го снима теренот во Струмица

Полициски хеликоптер врши истрага и го снима теренот, каде во понеделникот беснееше големиот пожар над градот Струмица, во кој загинаа 2 лица, а уште 12 беа повредени.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1