Видео: Руски војници во строј ја пеат Лејди Гага


Војниците на една чета во Руската војска одлучиле како подлога за својот строев чекор да ја користат песната на Лејди Гага “Bad Romance”.  Не звучат воопшто лошо.

инаку и во американската војска има пракса да им се остава голема слобода на војниците што ќе пеат додека маршираат, па дури може и да кукаат на воениот живот, да навредуваат други единици конкуренти и слично.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1