Видео: Еве како изгледаше дневникот на МТВ со ново студио и Бранка Станковска


Македонската Телевизија денеска и официјално го промовираше новиот визуелен идентитет.

Централниот Дневник во 19:30, симболично го започнаа легендите на дневникот на МТВ, Бранка Станковска и Благоја Крстевски.

Спикерката Бранка Станковска, пред 25 години го отвори и првиот дневник на МРТВ а денеска симболично ја означи новата ера на јавниот сервис.

Порталот Приме тиме објави и видео снимка од дневникот – еве како изгледаше дневникот вечерва.

Видео – приметиме.мк

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1