Tag Archives: mtv

Се спрема спектакуларно апсење на двајца екс директори на МРТВ ?

Според порталот ОхридСкај, повикувајќи се на свои извори, се подготвува апсење на двајца бивши директори на МРТВ, еден директор во Македонски Шуми, неколку раководители на подрачни единици при Министерството за Финансии и неколку бивши раководители на истите но поставени во 2005/2007 година

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Еве како изгледаше дневникот на МТВ со ново студио и Бранка Станковска

Македонската Телевизија денеска и официјално го промовираше новиот визуелен идентитет.

______________________________________________________________________________________________________

Легендата Бранка Станковска пак ќе ги води вестите на МТВ

Легендарната спикерка н а вестите, Бранка Станковска повторно ќе ја видиме како ги води централните вести на МТВ.

______________________________________________________________________________________________________

Почина легендата на македонското ТВ снимателство

Соколe Јосифоски еден од легендите на македонското информативно снимателство почина денеска. Соколе е еден од ретките сниматели кој целиот свој работен век и го посвети на камерата и на Македонската Телевизија.

______________________________________________________________________________________________________

Екс министер на МВР ќе биде лустриран во понеделник? Уредници од МТВ куртулиле

Во понеделник комисијата за лустрација најави дека ќе расправа за 3 високи функционери на МВР. Меѓу нив и досието на бивш министер на МВР, објавува Либертас од свои извори.

______________________________________________________________________________________________________

Камерите го снимиле напаѓачот на новинарот Давидовски?

Според информацијата на очевидци, станари во зградата каде беше нападнат екс презентерот на МТВ Деан Давидовски, безбедносните камери успеале да го снимат напаѓачот.

______________________________________________________________________________________________________

Кој го избоде екс презентерот на МТВ во неговиот стан – крадец или убиец?

Новинарот Дејан Давидовски, кој порано беше презентер во МТВ е жртвата кој во неделата беше избоден во сопствениот стан во Капиштец. Напаѓачот му нанел 6 повреди со нож во пределот на стомакот, а претходела и физичка борба и многу викање.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1