Tag Archives: vojnici

„Авган Стајл“ пристигна од Авганистан – Видео

Британските војници во Авганистан играат Авган стајл! Тие направиле своја верзија на популарниот хит на корејскиот рапер PSY „гангам стајл“ кој стана ултимативен хит за 2012 година.

______________________________________________________________________________________________________

Писма од германски војници стигнале дури по 70 години

Писмата кои германските војници ги праќале од островот Џерси во каналот Ла Манш за време на Втората светска војна стигнале на своите одредишта по само 71 година, откако претходно биле украдени во акција против нацистичката окупација.

______________________________________________________________________________________________________

Бомби паѓаат тие позираат: Твитер преплавен со слики од израелски војници

Иако САД повика на помирување меѓи Израел и Хамас, мир во оваа завојувана зона нема, а веќе со денови светот го обиколуваат вести, снимки и фотографии од ужасот кој се случува во појасот Газа.

______________________________________________________________________________________________________

Македонските војници од Авганистан се вратија дома

Осумте припадници на македонскиот контингент на АРМ во Авганистан се вратија во Македонија, соопшти вчера Генералштабот на АРМ.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Руски војници во строј ја пеат Лејди Гага

Војниците на една чета во Руската војска одлучиле како подлога за својот строев чекор да ја користат песната на Лејди Гага “Bad Romance”.  Не звучат воопшто лошо.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски војници во Авганистан останале живи благодарение на Хрвати – нашинци од таму велат ,,напумпано,, инфо

Извлечени биле 38 балкански војници од Македонија, Црна Гора, Албанија и Босна и Херцеговина, од воена база во Кабул со интервенција на хрватските пилоти, пренесува Јутарњи лист.  Сепак нашинци во Авганистан велат дека информацијата е ,,напумпана,, и воопшто не станувало збор за спасување туку за обичен транспорт. Ви ги пренесуваме двете информации.

______________________________________________________________________________________________________

Талибанците на фејсбук под лажни профили на убави девојки ги мамат војниците

Австралиската Влада во официјално писмо упатено до војниците им совтуваше да внимаваат со кого се пријатели на социјалните мрежи. Советот важи и за војниците и за нивните семејства и пријатели.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонците во Авганистан го снимале вчерашниот напад

На youtube денеска осамна снимка со наслов ,,Македонските војници нападнати во базата на САД во Авганистан,,

______________________________________________________________________________________________________

Бомбаш самоубиец ја нападнал базата каде се македонските војници во Авганистан – нема повредени

  Бобмаш самоубиец се обидел да го нападне седиштето на НАТО базата во Кабул каде се стационирани и македонските војници. Нападот бил претпладнево, информираат од Министерството за одбрана, пренесува курир

______________________________________________________________________________________________________

Четворица американски војници сакале да го убијат Обама – приведени се

Четворица војници од базата Форт Стјуарт, во Џорџија, се во притвор. Убиле две лица, 19-годишниот поранешен војник Мајкл Рорк и неговата 17-годишна пријателка, нивни пријатели, за кои подоцна се дознало дека всушност сакале да ги пријават 4 војници дека коваат планови за убиство на Обама.

______________________________________________________________________________________________________

Американците создаваат војници не кои не им треба храна и сон, а откинатите екстремитети повторно им растат

Генетски модифицирани војници, можат да издржат неколку денови без храна и сон, а доколку им бидат разнесени екстримитетите во битка, истите повторно би им израснале.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1