Бомбаш самоубиец ја нападнал базата каде се македонските војници во Авганистан – нема повредени


 

Бобмаш самоубиец се обидел да го нападне седиштето на НАТО базата во Кабул каде се стационирани и македонските војници. Нападот бил претпладнево, информираат од Министерството за одбрана, пренесува курир

,,Сите припадници на Македонскиот контингент во ИСАФ се добри и сигурни. По настанот превземени се сите тактички мерки за што се добиени пофалби од страна на командантот на базата за правилната и навремена реакција, стои во соопштението.

По нападот се засилени мерките за безбедност во базата.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1