Tag Archives: nato

Српски хакери го блокирале НАТО

„Мала пажња“ им дале хакери од Србија на компјутерските системи на Алијансата во Брисел, како одмазда за бомбардирањето на Србија од 1999 година. Командниот штаб бил блокиран седум дена.

______________________________________________________________________________________________________

Бомбаш самоубиец ја нападнал базата каде се македонските војници во Авганистан – нема повредени

  Бобмаш самоубиец се обидел да го нападне седиштето на НАТО базата во Кабул каде се стационирани и македонските војници. Нападот бил претпладнево, информираат од Министерството за одбрана, пренесува курир

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1