„Авган Стајл“ пристигна од Авганистан – Видео


avganstajl Британските војници во Авганистан играат Авган стајл! Тие направиле своја верзија на популарниот хит на корејскиот рапер PSY „гангам стајл“ кој стана ултимативен хит за 2012 година.

Војниците ова видео го снимиле за хуманитарни цели и сите пари од заработката ќе го донирале за помош на Англиската служба за спасување.

Својот клип го нарекле „Авган стајл“ и истиот го снимале три месеци за време на паузите за одмор помеѓу борбените дејства.

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1