Универзитетски професор е убиецот на двете жени кој со нивната крв пиша ,,ослободете ги Пуси Рајот,,


38 годишен маж е уапсен од руската полиција во врска со убиството на двете жени.

Според полицијата се работи за универзитетски професор од Казан кои признал дека ги убил двете жени и на ѕидот во станот со нивна крв испишал „Ослободете ги Пуси Рајот“.

Обвинетиот бил школски другар со помладата жртва и биле блиски, тој дури признал дека ја терал да подигне кредит за да плати негови долгови.

Професорот ги заклал двете жени на возраст од 76 и 38 години.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1