Tag Archives: rusija

Видео: Ова е спотот поради кои се осудени панкерите ,,Пуси Риот,,

Ова е песната и спотот поради кои 3 членови на панкерскиот бенд од Русија ,, Пуси Риот,, се осудени на по 2 години затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Клип од Азис осамна на сајтот на московски суд – хакери во знак на поддршка за Пуси риот

Хакери ја пробиле официјалната веб страница на Московскиот суд кој ги осуди трите членки на групата Пуси Риот на две години затворска казна.

______________________________________________________________________________________________________

,,Пуси рајот,, издадоа песна и од затвор – Видео

  Нова песна на се популарната панк група – видео направено од страна на британскиот весник Гардијан, за 24 часа го виделе повеќе од 30 илјади луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Политиката не притиска до толку што ни се лоши од рускиот воздух! Завршен збор на Надежда од „Pussy Riot“

Иако сме физички зад решетки ние сме послободни од луѓето што се на другата страна, во улога на обвинители, бидејќи слободно го кажуваме она што го сакаме. Од друга страна тие го зборуваат само она што политичката цензура им го дозволува.

______________________________________________________________________________________________________

30 лица меѓу кои и Гари Каспаров уапсени пред судот каде се читаше пресудата за панкерките од „Пуси рајот“

Најмалку 30 лица се приведени кои протестираа пред судот во Москва за време на читањето на пресудата за хулиганство на панкерската групата „Пуси рајот“.

______________________________________________________________________________________________________

Москва против примената на законодството на САД на целиот свет

Намерата на Вашингрон да ги заплени имотите и да ги замрзне сите сметки на компаниите кои што сакаат да соработуваат со Иран, предизвика револт кај високите функционери во руското Министерство за надворешни работи.

______________________________________________________________________________________________________

Руски вицепремиер ја нарекол Мадона ,,курва,,

Заменикот премиер на Русија, Димитриј Рогозин, на својот Твитер профил напишал навредлива порака, која според оценката на американската новинска агенција Асошијетед прес, е упатена на американската пејачка Мадона.

______________________________________________________________________________________________________

Руска подземна секта држела деца затворени во темни ќелии 10 години

Руска подземна секта која буквално живеела под земја со цел да го прекине секој можен контакт со светот, криела 27 деца во темнина, во подземните ќелии, речиси повеќе од една декада, изјави јавниот обвинител.

______________________________________________________________________________________________________

Инспириран од „Аватар“, Русин најави бесмртност од 2045 година!?!

Бесмртноста је нешто за што сите размислуваме, но никој не ја сфаќа сериозно, освен можебу Русинот Дмитриј Ицков. Тој сака да ја разгледа можноста за вечен живот а истата да се реализира од 2045 година.

______________________________________________________________________________________________________

Руски панкерки во суд зошто ги критикуваа Путин и црквата

На членките на панк-бендот „Pussy Riot“ им се закануа седумгодишна затворска казна поради нивниот настап во московска црква на кој молеа и пееја за крај на политичката кариера на рускиот престедател Владимир Путин.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Најдените фетуси од бебиња во Русија биле клонирани – нелегално

    Полицијата се сомнева дека 248 те ембриони кои беа пронајдени во шума во Русија се резултат на нелегални генетски истражувања.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Азовското море поцрвене – лош знак

Азовското море во Русија инаку има сина боја, но од засега непознати причини доби црвена боја како крв.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Руски полицајци на лулашка решаваат случај

Овие руски полицајци навистина сериозно си ја сватиле истрагата. Мора да е некој комплициран случај – или пак чиста досада.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 248 ембриони од абортирани бебиња пронајдени во шума / ВНИМАНИЕ експлицитни фотографии

Ужасно – нечовечки – Според руската полиција, пронајдени се 248 ембриони, завиткани како мумии. Некои од нив веќе биле оформени и се наоѓале помеѓу 12-тата и 16-тата недела од развитокот.

______________________________________________________________________________________________________

Убила 5 пешаци возејќи го дечкото во болница

Русинката Jekatarina Zaul (24) удрила со автомобилот во група пешаци додека се обидувала својот дечко брзо да го однесе во болница.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Богаташ го сопрел сообраќајот за да и помогне на бабичкава

Бабичкава се нашла заробена на една исклучително фреквентна улица некаде во Русија и тоа во моментот додека семафорот се запалил зелено за автомобилите.

______________________________________________________________________________________________________

Холивуд слабо го владее рускиот јазик

Кога руски обожаватели на американски филмови, гледаат во кино салите, како Холивуд ја прикажува нивната земја, понекогаш и трилерите истите тие ги доживуваат како комедија.

______________________________________________________________________________________________________

Јапонските автомобили се радиоактивни – ги откриле Русите

Руската царина спречила шверц на 300 радиоактивно контаминирани автомобили.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1