,,Пуси рајот,, издадоа песна и од затвор – Видео


 

Нова песна на се популарната панк група – видео направено од страна на британскиот весник Гардијан, за 24 часа го виделе повеќе од 30 илјади луѓе.

Се чини дека девојките немаат намера да се одморат па дури и зад решетки го покажуваат нивниот бунтовен дух – Синглот се вика “Putin Lights Up the Fires

Членовите на руската панк група беа осудени на вкупно шест години затвор.

Уште не е јасно како и кога песната дојде на овој свет, но британскиот весник “Гардијан” ја објави како поддршка и како подарок за приврзаниците на бендот од целиот свет.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1