Tag Archives: pesna

Видео – Hey Mr. Taliban!

Пародија на познатата песна – во оваа видео верзија се пее за Осама Бин Ладен, Авганистан и Талибанците – погледнете 🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ова е спотот поради кои се осудени панкерите ,,Пуси Риот,,

Ова е песната и спотот поради кои 3 членови на панкерскиот бенд од Русија ,, Пуси Риот,, се осудени на по 2 години затвор.

______________________________________________________________________________________________________

,,Пуси рајот,, издадоа песна и од затвор – Видео

  Нова песна на се популарната панк група – видео направено од страна на британскиот весник Гардијан, за 24 часа го виделе повеќе од 30 илјади луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Песна за Пандев од која ќе ви поминат морници – автор Италијанец

Роден е во Македонија и одбрамбените играчи ги сече на парчиња, се вика Горан Пандев и го викаат убиец со број 29 на дресот дава голови и ќе дава, а Наполи ќе победува зошто тој е многу јак

______________________________________________________________________________________________________

Ексклузивно: Ќе пропее синот на Гоце Николовски – САНДРО НА СЦЕНАТА НА ОХРИД ФЕСТ

Сандро Николовски, син на македонскиот музички доајен, Гоце Николовски, ќе пропее на престојниот „Охрид фест 2012“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Новата песна на Балашевиќ ,,Берба `59,,

Познатиот Ѓорѓе Балашевиќ ја израдува својата публика со нова песна. Песната е со наслов ,,Берба `59,,

______________________________________________________________________________________________________

Виктор пее ,,менструална,, песна – предизвика кавга на јутјуб

Деновиве, на естрадата топ тема е песната и спотот на Виктор Апостолов, насловена ПМС. Таму , на јутјуб, станува навистина жешко. Се расправа дали Виктор некого или некоја навредил со песната или не.

______________________________________________________________________________________________________

По 10 години пауза “No Doubt” со нова песна – Видео

Кој во деведесетите не ги слушал No Doubt, и не се соживувал со нивните песни велат тој и не бил вљубен.

______________________________________________________________________________________________________

Музика за душа – а автор млад македонец

Нова композиција создадена за одморање на сетилата, да ги оттргне слушателите од секојдневието и да уживаат.

______________________________________________________________________________________________________

Фалангата се подготвува за Олимпијада – нова верзија на ,,излези момче,,/ Видео

Се подготвуваме за олимпијада – расте адреналинот и желбата повторно да славиме на плоштадот Македонија. На youtube осамна нова верзија на ,, излези момче,, .

______________________________________________________________________________________________________

Слушнете ја последната песна на Ејми Вајнхаус– објавена постхумно

Радиото BBC ја пушти вчера новата постхумно објавена песна на Ејми Вајнхаус, насловена како “Cherry Wine”.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1