Слушнете ја последната песна на Ејми Вајнхаус– објавена постхумно


Радиото BBC ја пушти вчера новата постхумно објавена песна на Ејми Вајнхаус, насловена како “Cherry Wine”.

Снимена е во 2008 во соработка со раперот Нас. Ќе се најде и на неговиот 10 албум “Life Is Good”, кој ќе излезе на 17 јули. Ова е втора песна соработка на двајцата. Заедно ја снимија и “Like Smoke”, која се појави на нејзиниот постхумен албум “Lioness: Hidden Treasures”.

Tags: , , , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1