Видео: Новата песна на Балашевиќ ,,Берба `59,,


Познатиот Ѓорѓе Балашевиќ ја израдува својата публика со нова песна. Песната е со наслов ,,Берба `59,,

Балашевиќ се подготвува и за нова турнеја насловена како ,, насмевката се врати во град,, како што се вика и првата песна од неговиот нов албум.

Еве ја новата песна на Балашевиќ

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1