Виктор пее ,,менструална,, песна – предизвика кавга на јутјуб


Деновиве, на естрадата топ тема е песната и спотот на Виктор Апостолов, насловена ПМС. Таму , на јутјуб, станува навистина жешко. Се расправа дали Виктор некого или некоја навредил со песната или не.

-Се што треба да направите е да ја слушнете песната и да сфатите дека јас не навредувам никој, едноставно опишувам само ситуација, се брани младиот пејач.

А текстот оди вака (видеото од песната подолу)

Секој ден нешто ме мачи,
од тоа патат сите мажи!
Ако си сингл цело време,
а ако не си трпиш секој месец.

Ти имаш девојка ко слика,
но се и смета нон стоп само вика.

И не си свесен зошто трипа,
се дур не сватиш дека таа има.

реф:
( ПМС )
Не не не не неее не….
(Нема секс)
Нема секс, нема секс.
( ПМС)
ПМС
( Само стрес)
Само стрес, само бес.

И нема начин да се спречи,
нервозата што од внатре ги пече.
Крвта им врие, лице вене
и се што правиш нерви ке им крене.

А ние иако сме мажи,
сме жртви на тие приказни тажни.
А вината е ваша цела,
не Адам не е крив, туку е Ева.

реф:
( ПМС )
Не не не не неее не….
(Нема секс)
Нема секс, нема секс.
( ПМС)
ПМС
( Само стрес)

Само стрес, само бес.
( ПМС )
ПМС, не,
(Нема секс)
Нема секс, нема секс.
( ПМС)
ПМС, ПМС, не!
( Само стрес)
Само стрес, само бес.

Еј девојки! Не е ништо лично!
Несакав да ве навредам и ништо слично!
Јас, ве сакам повеќе од себе,
но ова нешто одамна ме гребе!

Знам, знам дека ич не ви е лесно,
и вие не сте криви што е толку стресно,
но таа вина најмалце е наша, НЕ!
( А во суштина, абе кој не прашва )
Тој проклет!

реф:
( ПМС )
ПМС,
(Нема секс)
Нема секс, нема секс.
( ПМС)
ПМС
( Само стрес)
Само стрес, само бес.
( ПМС )
ПМС,
(Нема секс)
Нема секс,
( ПМС)
ПМС, ПМС, ПМС!
( Само стрес)

Еј Влатче, дај им нешто против болки брат!

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1