По 10 години пауза “No Doubt” со нова песна – Видео


Кој во деведесетите не ги слушал No Doubt, и не се соживувал со нивните песни велат тој и не бил вљубен.

Кој ги слушал пак ќе се израдува на информацијата дека по 10 години пауза овој бенд конечно издаде нов сингл.

Песната се вика “Settle Down”, слушнете ја и погледнете го спотот – дали овој бенд повторно ќе им биде омилен на вљубените?  Ве постсетуваме и а нивниот најголем хит ,, don`t speak,, подоле


Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1