Видео: Ова е спотот поради кои се осудени панкерите ,,Пуси Риот,,


Ова е песната и спотот поради кои 3 членови на панкерскиот бенд од Русија ,, Пуси Риот,, се осудени на по 2 години затвор.

Спотот е снимен во црква. Панкерките со маски на главите упаднале во црквата и снимиле делови од спотот, а песната се однесува на Путин. Обвинети беа за богохулење и хулиганство.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1