Стипендии за 1 година студии во Нов Зеланд


Универзитетот Waikаto нуди стипендии како награди за интернационални студенти на институтот Waikato  во Нов Зеланд, 2013 година.

Можат да се пријават матуранти, студенти кои треба да запишат 3. или 4. студиска година, објави Факултети.мк

Стипендијата се доделува на една година.

Краен рок на пријавување: 1. октомври, 2012
Oвде ЛИНК до апликацијата

 

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1