Tag Archives: nov zeland

Стипендии за 1 година студии во Нов Зеланд

Универзитетот Waikаto нуди стипендии како награди за интернационални студенти на институтот Waikato  во Нов Зеланд, 2013 година.

______________________________________________________________________________________________________

Се активираше вулканот од „Господар на прстените“

Вулканот на планината Тонгариро на Нов Зеланд почна да исфрла камења и тенок слој на пепел на неколку километри околу него, поради што откажани се голем број на летови, а автопатите се привремено затворени.

______________________________________________________________________________________________________

До Лондон преку Доминиканска Република. Нов Зеланд, благодариме.

Во петок кон сабота, во 2 часот после полноќ, доколку домаќинот Венецуела не ни го промени терминот за одигрување на средбата, Македонија ќе игра со Доминиканската Република за пласман во историското полуфинале на квалификацискиот турнир за Олимписките игри во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Ангола загуби – Македонија ПРВА во групата Д

Нов Зеланд одигра ја совлада Ангола со 68:64. со овој резултат Македонија изби на првото место во групата Д.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1