Ангола загуби – Македонија ПРВА во групата Д


Нов Зеланд одигра ја совлада Ангола со 68:64. со овој резултат Македонија изби на првото место во групата Д.

Ангола за разлика од дуелот со Македонија кога нивните кошаркари беа неприкосновени и речиси и не промашуваа тројки, денеска одиграа катастрофално. Прва тројка дадоа на крајот од втората четвртина.

Со позиција на прво место во групата Македонија најверојатно ќе ја избегне Русија во четвртфиналето и ќе игра против Доминиканската Република. Што секако е порелаксиран натпревар.

Со кого ќе играме следно, точно ќе се знае по мечот Русија – Доминикана, кој се игра вечерва. ако победат русите тогаш се први во својата група.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1