Видео: Богаташ го сопрел сообраќајот за да и помогне на бабичкава


Бабичкава се нашла заробена на една исклучително фреквентна улица некаде во Русија и тоа во моментот додека семафорот се запалил зелено за автомобилите.

Сите возачи се обидувале да ја заобиколат старицата која тешко се движела.

Еден од возачите на среде раскрсница застанал со својата скапа Toyotu Land Cruiser и излегол да и помогне на бабичката да ја премине улицата.

Погледнете го видеото

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1