Видео: Шокантен крвнички бокс меч на две малолетни децаНеверојатно снимка се појави на популарниот видео портал Јутјуб, во која што две момчиња на шест и седумгодишна возраст, на турнир во Јерменија, во кавез ги измерија своите сили.

Станува збор за Минас Авагиан и Хајк Ташхуан, кои што во борбата не носеле никаква заштитна опрема.
Во врска со ваквата борба се произнесе и претседателот на ММА организаијата која што го организирал овој настан, Дејн Вајт кој што се згрозил од ваквиот настан, правдајќи се дека не знаел за ваквата борба.
„Ова е одвратно. Нивните родители би требале да ги претепаат со безбол палки чим дозволиле нивните деца уште на рана возраст да се вклучат во вакво нешто“, изјавил Вајт за американските медиуми.

 

Share Button

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1