Tag Archives: deca

За социјална помош направил 17 деца – живи запалил шест од нив (Фото)

Судот во Нотингем ги прогласи за виновни Мик Флипот (56), неговата петта сопруга Мејрид и нивниот пријател Пол Мосли, поради подметнување пожар во кој загинаа шест од 17 деца на Флипот. Тој сакал да подметне пожар а подоцна да глуми дека херојски ги спасил децата, бидејќи му се заканувало одземање на старателството. Тој правел деца […]

______________________________________________________________________________________________________

Родителска параноја: Швеѓаните ги следат своите деца со GPS!

Поради се позачестените киднапирања на деца во Шведска, родителите, особено оние кои живеат во големите градови, се изјасниле дека би сакале своите деца да ги следат со помош на GPS.

______________________________________________________________________________________________________

Во Македонија се продава канцероген фалс Косили шампон за деца !!!!!

Лесковачката ,,Невена,, сопственик на брендот ,,Косили,, ги предупредува потрошувачите дека фалсикати на нивниот Косили се продаваат и извезуваат  од Македонија и дека во таа фалс формула има канцерогени, штетни состојки, пишува српски Новости.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал: BBC со години криел дека најпознатиот водител силувал деца

Сер Џејми Севил беше најпопуларниот водител на BBC уште од 1964 година ја водеше музичката емисија Top Of The Pops и Jimmy’ll fix it. Беше идол на милиони тинејџери – но криел мрачна тајна која да ја сокрие му помогнале и од BBC.

______________________________________________________________________________________________________

Руски посвоени деца се фрлаат на ранч во Америка – Русија бара истрага

Руските власти бараа проверка на ранчот за кој се сомневаат дека американските семејства ги „фрлаат“ руските посвоени деца

______________________________________________________________________________________________________

Родителите во страв, умираат од тешка болест, а нема кој да се грижи за нивните две деца

Брачна двојка со две мали деца дознале вознемирувачки вести. И двајцата набрзо ќе умрат од тешка болест, а стравуваат за тоа дека во иднина ќе нема кој да се грижи за нивните две деца.

______________________________________________________________________________________________________

Куба ја искорени неухранетоста кај децата – како?

Фондот на соединети нации за деца (УНИЦЕФ) објави дека Куба е единствена зејма од Латинска Америка и Карибите која ја елиминирала неухранетоста кај децата, благодарение на напорите на власта во Хавана да ја подобрат исхраната кај најзагозените групи.

______________________________________________________________________________________________________

Славниот боксер Holyfield должи 500.000 евра за алиментација – има 11 деца

Еден од најдобрите и најпознатите светски боксери 49 годишниот Evander Holyfield должи околу 500 000 евра за алиментација само за едната ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Заклал 2 деца – жителите јавно го линчувале на улица (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

Гватамела се држи до стариот суд – линчот како праведен чин. Убиецот на две деца во едно училиште во Гватемела не ја дочекал правдата на суд. Бил запален пред истото училиште, откако бил фатен од страна на селаните.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Медицински феномен: Жена со пола тело родила две здрави деца

Розмери Сигинс е родена со многу ретко пореметување, поради што останала без едната половина од телото. Мислела дека никогаш нема да може да има семејство, но сега е среќна мајка на две потполно здрави деца.

______________________________________________________________________________________________________

Најплодната сурогат мајка на светот наскоро ќе го роди 13то дете

Најплодната сурогат мајка на светот, британката Карол Хорлок (45) повторно е бремена и за седум месеци ќе го роди 13то дете кое веднаш по раѓањето ќе биде предадено на неплоден италијански пар. Карол, која што има и две свои деца рекла дека е пресреќна што на еден пар кој нема деца ќе им овозможи да […]

______________________________________________________________________________________________________

Истражување: Децата се помалку читаат!

Децата денес читаат помалку отколку пред седум години бидејќи своето слободно време го користат на други активности, покажува најновото истражување на британскиот Национален  фонд за писменост кое е спроведено на 21.000 деца и млади на крајот на минатата година.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: 100 годишен дедо згази 11 лица од кои 9 деца – уште имал возачка

Престон Картер кој има 100 години до вчера редовно го возел својот автомобил, а возачката му истекувала на 5 септември.

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Мојот маж е геј! Кога се опоравив од шокот, му најдов дечко

Младата двојка се заљубила на прв поглед, брзо се венчале и добиле две деца. Меѓутоа по пет години, жената открила дека нејзиниот сопруг е геј.

______________________________________________________________________________________________________

Фрапантно истражување: Децата знаат да користат смарт телефон, а незнаат да врзат врвки на патики

Тестираните деца подобро се снаоѓале со компјутерски игри, како и со употреба на смарт телефони, отколку што успевале самостојно да си ги врзуваат врвците, или пак да објаснат некои појави од нивната околина

______________________________________________________________________________________________________

Деца од дом биле робови на „Сваровски“

Со задоцнување од три до пет децении, утврдено е дека “нежните раце“ кои биле накитени со нараквици и ѓердани, всушност биле рачиња на деца од  домот за малолетници, “Свети Мартин” , кој се наоѓа во малиот град Швац, лоциран во близина на Инсбрук.

______________________________________________________________________________________________________

Борби на тригодишници во градинка, ги организирале воспитувачки!

Мислите дека организаторите на борби со кучиња се за осуда? Тоа не е ништо во споредба со сценариото : вашето тригодишно дете во тепачка организирана од воспитувачките во градинка.

______________________________________________________________________________________________________

Падна воден тобоган во Иднија – повредени 17 деца.

Навидум невини детски лудории, завршија трагично. Најмалку 17 деца се повредени при уривањето на воден тобоган во индиски забавен парк. Повредените, претежно со скршеници на екстремитетите се пренесени в болница.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1