За социјална помош направил 17 деца – живи запалил шест од нив (Фото)


Судот во Нотингем ги прогласи за виновни Мик Флипот (56), неговата петта сопруга Мејрид и нивниот пријател Пол Мосли, поради подметнување пожар во кој загинаа шест од 17 деца на Флипот.

decinja3Тој сакал да подметне пожар а подоцна да глуми дека херојски ги спасил децата, бидејќи му се заканувало одземање на старателството.

Тој правел деца за да зема социјална помош и годишно му пристигнувале – 70 илјади евра . Мислел дека ако излезе херој градот ќе му даде поголема куќа која ја барал со години. Но истурил повеќе бензин и пожарот излегол од контрола. 6 дечиња живи изгореле.

Ги уби синовите Дувејн (13), Џон (9), Џек (8), Џеси (6), Џејден (5) и ќерката на Џејд (10).

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1