Направете си феноменален лустер за 200 денари (Фото)


1qpqСе што ви е потребно се пластични лажички, пластично шише од 5 литри, малку лепак и обавезно штедлива сијалица бидејќи пластиката би можела да ви се истопи доколку користите обична сијалица.

Дното на шишето исечете го. Лажичките може да се во било која боја сакате – исечете ги рачките да остане само горниот дел и лепете ги една над друга како на фотографиите. кабелот провлечете го низ горниот отвор на шишето.

Брзо е едноставно – навистина ефектно,  а е и евтино

luster

2nsn

3aua

4sjs

5ouo

luster

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1