Фото: Медицински феномен: Жена со пола тело родила две здрави деца


Розмери Сигинс е родена со многу ретко пореметување, поради што останала без едната половина од телото. Мислела дека никогаш нема да може да има семејство, но сега е среќна мајка на две потполно здрави деца.

Во почетокот ги користела само рацете за да може да се движи, но сега се движи со помош на скирол.

Таа има две прекрасни деца, тринаесет годишниот Лука и шест годишниот Шелби.

Розмери на шест години добила вештачка нога, но имала многу болки кога ја користела.

Храбрата мајка често им држи предавања во училиште на децата за да не ги избегнуваат поради состојбата на нивната мајка.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1