Tag Archives: video1

Што е генетски модифицирана храна (ГМО) – и зошто треба да сте преплашени

Што се тоа генетски модифицирани организми? Тоа се организми чиишто генетски материјал е променет меѓутоа, не природно, преку процесите на размножување. Што е генетски модифицирана храна? Оваа храна се добива со вметнување на генетски материјал од еден вид на друг вид, преку генетски инженеринг. Со тоа се овозможува пренесување на една карактеристика од еден на […]

______________________________________________________________________________________________________

Често користите мобилни телефони – подобро погледнете го документарецов (Видео)

Многу научници тврдат дека бранот на мобилните комуникации кои станува се повеќе популарен во последните две децении, ќе резултира со долгорочни здраствени импликации во светот. Невиден степен и фреквенции на растот на туморите во внатрешноста на човечкиот мозок, еден ден ќе може да биде неизбежен. Resonance – Beings of Frequencyis е фантастичен документарец кој за […]

______________________________________________________________________________________________________

Aвион ја промашил пистата и се урнал во море – преживеале сите 172 патника (Видео)

Авион Боинг во Бали ја промашил пистата и се урнал дирекно во море. За среќа преживеале сите 172 патника. Не се знае причината зошто авионот не успеал да ја погоди пистата

______________________________________________________________________________________________________

Видео – Излегувањето на Јохан од затворот

Република објави ексклузивно видео од излегувањето на Јохан од затворот. Веднаш по излегувањето од затворот во Диц, Тарчуловски е пречекан од македонската амбасадорка во Германија, Корнелија Утевска-Глигоровска, и од амбасадорот во Холандија, Никола Димитров, заедно со членови на македонските дипломатски мисии во овие две земји.  Јохан го бакнал македонското знаме и се прекрсти. СЕ ПРЕКРСТИ, […]

______________________________________________________________________________________________________

Го чувате телефонот во џеб? – ги убивате сперматозоидите (Видео)

Денеска е ден на вљубените но круна на секоја вистинска љубов се децата – погледнете што ги убива сперматозоидите. Иако ова видео е направено шеговите снимките во него се реални. Се работи за микроскопски снимки како реагираат сперматозоидите кои се изложени на зрачење од телефоните – и како пливкаат оние кои не се. Доколку сакате […]

______________________________________________________________________________________________________

Појадок од срце (Фото)

Појадокот велат е најважен оброк во денот – ако е така зошто да не е направен со љубов и од срце. еве неколку идеи како од обичните состојки на еден појадок да направите нешто навистина прекрасно што сигурно ќе ја измами насмевката на вашиот партнер или на децата. А додека го подготвувате појадокот еве и […]

______________________________________________________________________________________________________

Опозиција и позиција носат буџет– ВИДЕО Милојко и Клатас :)

Излезе и првиот клип од спектакуларната престава ,,Умри мушки,, која на 2.2 се оддржа во универзалната сала. Ако ја пропуштивте ,.Умри мушки,, си се лишивте од смеење од срце.

______________________________________________________________________________________________________

Спотот за песната на Тоше – Све је ово премало за крај (Видео)

Ова е новата песна на Тоше Проески, Све је ово премало за крај, која е снимена во 2006-та година.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Го извади од памет дека е дух за да не плати паркинг

Девојката за да не плати паркинг глумеше дека е дух. Го извади од памет момчето кое работи на наплатната рампа, но успеа и не плати паркинг.

______________________________________________________________________________________________________

Македонија:Чиле 15:45 – Подготвени за навивање? Напред Македонија але але але

Натпреварите од 23.Светско првенство во ракомет во групата Б што се игра во Севиља ќе бидат отворени со денешниот дуел Македонија – Чиле. Почетокот на натпреварот е во 15 часот и 45 минути. Одиме на ПОБЕДА – ЗА КОГО? ЗА МАКЕДОНИЈА !!!!!!!!!!!!! За нашата репрезентација која по повеќе од 20 часа патување во четвртокот преморена […]

______________________________________________________________________________________________________

Патниците во паника – Aвион летал со 3 метри змија-питон на крилото (Видео/Фото)

Лет од Австралија за Папуа Нова Гвинеја наликувал на сцена од филм. Еден час по полетувањето настанла вистинска паника, бидејќи патниците здогледале огромна змија – питон на крилото на авионот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Направен првиот робот дете – интелегентно е учи исто како дете

Светот го доби првиот хуманоид робот, кој што може да имитира едногодишно дете. Роботот ќе се користи за студии од социјален развој – како бебињата се учат да го контролираат своето тело и да комуницираат со други луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Најспектакуларен огномет имаше во Дубаи

Огромен број пиротехнички средства, 15 минути спектакл со звуците на прашката филхармонија. Дубаи имаше најспектакуларен огномет во светот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Леден град во Кина

Кинескиот град Харбин отвори спектакуларен парк на ледени и снежни скулптури. Замоци, сирени и еден куп други склуптури ќе го красат паркот кој ќе се отвори свечено на 5 јануари.

______________________________________________________________________________________________________

Убијци возат по патиштата (Видео)

Ова е видео компилација од страотни сообраќајни несреќи. Овие несреќи се од руските патишта, но состојбата не е многу поинакава и во другите земји.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Зошто возачите ја мразат зимата?

______________________________________________________________________________________________________

Еве со што полнат македонските салами (Видео)

Ова видео прикажува како се прават кремвишлите во светот, но речиси сите салами и колбаси кои ние ги купуваме како чадени и варени, содржат главно колагенов протеин од свински кожи, колагенов протеин од говедски коски, соја гранули, алгинатна смеса наместо маснотии, нитратна мешавина и овкусители.

______________________________________________________________________________________________________

Одгледани во дивина: Морничави приказни за деца кои биле одгледани од животни (Видео)

  Момчето кое го одгледале мајмуни и девојчињата Амала и Камала кои биле одгледани од волчица се само некои од примерите кои ги потврдуваат истражувањата дека животните честопати се подобри родители од луѓето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1