Патниците во паника – Aвион летал со 3 метри змија-питон на крилото (Видео/Фото)


Zmija 3

Лет од Австралија за Папуа Нова Гвинеја наликувал на сцена од филм. Еден час по полетувањето настанла вистинска паника, бидејќи патниците здогледале огромна змија – питон на крилото на авионот.

Три метри долгиот питон бил на крилото на авионот на компанијата „Квантас”

Кога им кажале на стујаредесите нивната реакција била „Мора да се шалиш?!”

Авионот безбедно слетал во Порт Моресби, но питонот е пронајден мртво на крилото – не го преживеал летот.

zmija3

Zmija 3

Zmija 2

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1