5 год девојче починало од страв откако ја видело вујната во костум на вештерка (Фото)


apertura-ospedale-vittoria-624x300

5 годишно девојче од Сицилија починало од страв за време на семејната прослава кога ја здогледала нејзината вујна во костум на вештерка.

Во Италија постои традиција, член од семејството облечен во костум на вештерка да им носи подароци на децата.

Но додека вујната вештерката давала подароци на останатите деца, малата внука доживеала срцев удар. Според лекарите емоционалниот стрес бил причина за срцевиот удар.

Девојчето веднаш било пренесено во болница, но лекарите не успеале да ја спасат. Таа и претходно имало неколку срцеви удари, но последниот и го одзел животот.

Извор – Линк 

italija

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1