Спотот за песната на Тоше – Све је ово премало за крај (Видео)


Ова е новата песна на Тоше Проески, Све је ово премало за крај, која е снимена во 2006-та година.

tose 1Песната е на Јелена Трифуновиќ, а за аранжманот на Никша Братош.

Тоше снимил само една строфа од песната и тоа во домашното студио додека самиот свирел на клавир.

Дури на снимката се слуша и лаеж на куче, бидејќи прозорецот бил отворен.

Сепак успеале да ја пречистат и да ја снимат песната за која се смета дека е последната која Тоше ја отпеал.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1