Видео: Леден град во Кина


Кинескиот град Харбин отвори спектакуларен парк на ледени и снежни скулптури. Замоци, сирени и еден куп други склуптури ќе го красат паркот кој ќе се отвори свечено на 5 јануари.

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1