Видео Николас Кејџ зборува за Македонија


Холивудската ѕвезда Николас Кејџ е воодушевен од македонско девојче. И тоа од 16-годишната Илина Димитровска.

SAMSUNG

Таа била дел од жирито на детскиот фестивал Џифони во Италија, а Кејџ главен гостин. Обичајот е секоја година гостинот од над 3.000 деца од 3 до 18 години, кои го сочинуваат можеби најголемото жири на светот, да одбере десетина со кои ќе разговара посебно, а меѓу нив била и Илина.

Еве што Николас Кејџ кажал за Илина и Македонија

НИКОЛАС КЕЈЏ ВООДУШЕВЕН ОД МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1