Tag Archives: video1

Видео: Стравичен судар на авион и кола

  Неверојатна снимка од судар на авион и автомобил во Далас. Вистинско чудо е како никој не е повреден. Полицијата испитува како дошло до несреќата.

______________________________________________________________________________________________________

Канада ќе лепи одвратни слики на штетната храна (Видео/Фото)

канадските лекари имаат идеја како да го сопрат зголемениот тренд на дебелеење.

______________________________________________________________________________________________________

Што остави ураганот Сенди зад себе Видео/ Фото

Фотографии и видео на кои се гледа што остави ураганот Сенди зад себе во Њујорк. Њујорчани ќе одат пешки – поплавено метро, железница, улици – 12 мртви (Видео) Видео: Ова е експлозијата која го остави Менхетн во мрак

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Најновиот документарец за траговите на небото ,,chemtrails,,

Oва е најновиот докементарен филм за траговите на небото ,,chemtrails,, и геоинжинерство – односно делување на климата. Повеќе инфо на Конечно – Шведските власти признаа: „Chemtrails“ се вистинити, а не некоја теорија на завера!

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Погледнете ги 10 најсмртоносни земји во светот

Во најопасните земји на светот годишно страдаат повеќе од десетици илјади луѓе. Погледнете кои земји се најдоа на оваа црна листа.

______________________________________________________________________________________________________

Откриена тајната зошто не се расипува Happy Meal oд Мекдоналдс – Видео

И покрај тоа што Мекдоналдс, како и секој друг успешен бренд, се служи со разни трикови со цел што подобро да го претстави својот производ, на интернет веќе подолг период се раскажуваат приказните за неуништивиот хамбургер од Мекдоналдс.

______________________________________________________________________________________________________

13 члена меѓународна криминална банда крадела од картички – фатени се (Видео)

 Единицата за компјутерски криминал заедно со полициите на Србија, Црна Гора и Бугарија, успеа да открие и разбие меѓународна организирана криминална група која со фалсификувани платежни картички правела нелегални трансакции.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Грција гори – штрајкот излезе од контрола

Насилство во центарот на Атина – Генералниот штрајк поради новите мерки за штедење ексалираше. 50 000 луѓе беснееа на улиците на Атина, а полицијата за да ги растера употреби солзавец. Само во Атина се распоредени 5.000 полицајци.

______________________________________________________________________________________________________

Вo оризот има арсен – внимавајте колку често го јадете (Видео)

Американските списанија ги предупредуваат граѓаните за конзумирањето на оризот, кој што според последните истражувања покажува дека го зголемува количеството на арсен во организмот. Купувајте македонски ориз – странските брендови како што ќе видите од текстов не гарантираат ниту подобар квалитет, а богами после последниот аларм од САД ниту се здрави за конзумирање.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Готов новиот албум на Бреговиќ – еве како се снимаше

  Новиот албум на Горан Бреговиќ е готов – излегува во продажба на 24 септември. Албумот изобилува со гости – светски познати имиња. Насловот на албумот е ,,Champagne For The Gypsies,,

______________________________________________________________________________________________________

11 години од терористичките напади на кулите близначки во САД – Видео

11 септември 2001 Терористичка група од 19 лица, со четири киднапирани патнички авиони полни со гориво, се урнаа во кулите-близначки на Светскиот трговски центар во Њујорк и во зградата на Пентагон близу до Вашингтон.

______________________________________________________________________________________________________

Нека ни е вечна Македонија!!!!

На 8 септевмври 1991 година, граѓаните на оваа земја кажаа Да, за самостоја и независна Македонија. “Нека им е честитит денот на независноста на сите Македонци. Нека ни е вечна Македонија!!!!”

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Што е Хаарп – антените кои ја менуваат климата, а никој не знае дали и колку се опасни

Овие антени ја менуваат хемиската структура на повеќеслојната атмосфера, односно можат да ја затоплуваат или пак ладат климата на одделен дел на планетата.

______________________________________________________________________________________________________

Почина првиот човек на месечината – астронаутот Нил Армстронг

Почина легендарниот астронаут Нил Армстронг. Нил Армстронг, првиот човек кој што се качи на месечината почина денеска 25 август 2012 година, на 82 годишна возраст.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Црногорци го врзале магарето за камион и го влечеле по патот

Магаре врзано за камион кој се движел по патот е снимен од случајни минувачи. Магарето се мачело и со нозете се лизгало по жешкиот асфалт неможејќи да го стаса камионот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Песна за Пандев од која ќе ви поминат морници – автор Италијанец

Роден е во Македонија и одбрамбените играчи ги сече на парчиња, се вика Горан Пандев и го викаат убиец со број 29 на дресот дава голови и ќе дава, а Наполи ќе победува зошто тој е многу јак

______________________________________________________________________________________________________

Видео / Фото: Голем пожар попладнево во Кисела Вода

Голем пожар изби попладнево на пругата помеѓу Ј.П. Влеча на возови и зградите кај општината Кисела вода. 

______________________________________________________________________________________________________

Видео од слетувањето на Марс

“CURIOSITY” успешно слета на Марс во 7 часот и 31 минута. Слетувањето во живо го следеа милиони луѓе низ целиот свет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1