Видео / Фото: Голем пожар попладнево во Кисела Вода


Голем пожар изби попладнево на пругата помеѓу Ј.П. Влеча на возови и зградите кај општината Кисела вода. 

Пожарот избил околу 19 часот. зафатена била поголема површина на сува трева  покрај пругата Скопје-Велес
Противпожарната бригада веднаш излегла на терен и спречено е ширење на пожарот. Гаснеа со  две возила и со околу 5 пожарникари.

Автор – Борислав Стоилковиќ

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1