Tag Archives: KISELA VODA

Убиство вечерва во Кисела вода – убил 2 жени и се самоубил

Двојно убиство вечерва во скопска Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Стравична несреќа во Кисела Вода – Камион се истумба, носеше се пред себе – 2 повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во скопската населба Кисела Вода. Камион кој возел на улицата Сава Ковачевиќ во близина на фабриката ,,здравје Радово,, поранешната фабрика на Ино Спектар изгубил контрола и се истумбал.

______________________________________________________________________________________________________

Видео / Фото: Голем пожар попладнево во Кисела Вода

Голем пожар изби попладнево на пругата помеѓу Ј.П. Влеча на возови и зградите кај општината Кисела вода. 

______________________________________________________________________________________________________

Пожар во Кисела Вода

Според противпожарната бригада во Скопје во моментов гори сува трева на  пругата која ги поврзува Скопје и Велес во населба Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото – Пожар во Расадник вечерва – за влакно отиде салата

  Доцна вечерва по големите ветрови кој го зафатија главниот град се запалила сувата трева зад салата Расадник во населбата Кисела Вода.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1