Видео/Фото – Пожар во Расадник вечерва – за влакно отиде салата


 

Доцна вечерва по големите ветрови кој го зафатија главниот град се запалила сувата трева зад салата Расадник во населбата Кисела Вода.

Пожарот поради ветерот многу брзо се проширил и за влакно е избегнато да ја зафати спортската сала. Веднаш реагирале екипите на противпожарната бригада и пожарот е ставен под контрола, но не е изгаснат.

На местото пристигнала и брза помош бидејќи на некои од жителите на околните згради им се слошило отккао густиот чад навлегол во нивните домови.

Соработник на mknews.mk Борислав Стоилковиќ беше на местото и ви ја пренесуваме информацијата со видео слика и фотографии.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1