Блокирана Партизанска – кров од зграда падна на среде – песочна бура во Скопје/ Фото


На улицата Партизанска блокиран сообраќајот на сите три ленти. По песочната бура дел од кровна конструкција паднал среде улица. 

Силна песочна бура го погоди Скопје вечерва, ветер со голема брзина корне дрвја и носи се пред себе. На улицата Партизанска пред мостот Обединети нации во Карпош 4 – огромен објект паднал среде улица. Според последните информации се работи за дел од кровна конструкција на некоја од околните згради.

Партизанска е блокирана веќе половина час –

Според пишувањата на скопјани ветeрот направил проблеми и со електричната енергија. Улици останале во мрак – нема информации дали е оштетена електричната мрежа или се работи само за прекин.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1